snímač hladiny magnetostriktivní FLM-TAI-FVEN50/16/B1-VL650/M590/12-V44A-Ex
Neohodnoceno
Dostupnost Na dotaz
Možnosti doručení
Kód: 83197411
Neohodnoceno
FLM-TAI-FVEN50/16/B1-VL650/M590/12-V44A-Ex
Magnetostrictive Level Transmitter Type FLM-TAI
Pressure: 14.0 bar
Process temperature: -40°C ... +125°C
Ambient temperature: -40°C ... +85°C
Fluid density: 780 kg/m3
Material: Stainless steel 316Ti (EN 1.4571)
Material housing: Stainless steel IP68
LCD display: Without
Electrical connection: M20 x 1.5 mm with cable gland
Output signal: 4-20 mA - HART Ver. 6
Process connection: Flange DIN EN 1092-1 DN 50 PN 16 Form B1
Float: Stainless steel 316Ti V44A
Float outer diameter: 44 mm
Guide tube: OD 12 mm Insertion length (L): 650 mm
100% level position (L1): 26 mm
0% level position: 616 mm
Measuring range: 590 mm